Hořice
Katastr obce Hořice - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Hořice
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Hořice | 8089 | 279 | 3.45% | 8 (4/4/0)
50% Muži
50% Ženy
0% Ženy
| 3 (2/1/0)
67% Muži
33% Ženy
0% Ženy
| 48 (21/27/0)
44% Muži
56% Ženy
0% Ženy
| 24 (15/9/0)
63% Muži
38% Ženy
0% Ženy
| 186 (77/109/0)
41% Muži
59% Ženy
0% Ženy
| 10 (3/7/0)
30% Muži
70% Ženy
0% Ženy
|
| Celkem | 8089 | 279 | 3.45% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Hořice
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Hořice
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Březovice | 614793 | | ERÚ |
| Doubrava | 631159 | | ERÚ |
| Hořice v Podkrkonoší | 645168 | | ERÚ |
| Libonice | 645214 | | ERÚ |
| Chvalina | 645222 | | ERÚ |
| Chlum u Hořic | 651567 | | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Hořice
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Hořice-střed | 25.4971 | 915 | 906 | 934 |
| Miletínské Předměstí | 84.2211 | 1205 | 1277 | 1272 |
| Dachovy | 238.083 | 41 | 53 | 186 |
| Gothard | 46.0408 | 138 | 122 | 117 |
| Hradecké Předměstí | 103.112 | 1968 | 1912 | 1774 |
| Libonice | 99.5262 | 328 | 35 | 39 |
| Chvalina | 167.95 | 73 | 56 | 66 |
| U nemocnice | 83.0716 | 2659 | 2364 | 2050 |
| Nové Hořice | 15.5446 | 212 | 196 | 192 |
| K Bílsku | 14.8705 | 118 | 255 | 255 |
| Máchova | 34.4254 | 816 | 834 | 844 |
| Doubrava | 224.327 | 41 | 41 | 49 |
| Březovice | 234.914 | 73 | 79 | 76 |
| Chlum | 506.868 | 151 | 109 | 134 |
| Pod Invalidovnou | 38.6443 | 532 | 604 | 516 |
| U Libonic | 103.185 | 12 | 12 | 4 |
| Nové Hořice-západ | 12.3314 | 0 | 63 | 66 |
| K Bílsku-západ | 54.2584 | 0 | 140 | 168 |
| Hrachovec | 56.6876 | 0 | 33 | 41 |
Ekonomické subjekty na území Hořice
Příspěvky na péči na území Hořice
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 3721 | 3847 | 4185 |
| Stupeň 1 | 1155 | 1133 | 1206 |
| Stupeň 2 | 1073 | 1198 | 1369 |
| Stupeň 3 | 879 | 914 | 1013 |
| Stupeň 4 | 614 | 602 | 597 |
| Do 18 let | 289 | 284 | 351 |
| Od 18ti let | 3432 | 3563 | 3834 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 21052700 | 22900380 | 24681860 |
Vývoj počtu obyvatel na území Hořice
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Hořice
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 8664 | 8625 | 8583 | 8601 | 8637 | 8621 | 8533 | 8439 |
| Ženy | 4430 | 4416 | 4393 | 4408 | 4419 | 4419 | 4386 | 4347 |
| Narození | 72 | 71 | 89 | 94 | 96 | 88 | 73 | 62 |
| Zemřelí | 118 | 91 | 119 | 112 | 95 | 112 | 100 | 120 |
| Přistěhovalí | 169 | 184 | 196 | 209 | 242 | 207 | 160 | 166 |
| Vystěhovalí | 192 | 203 | 208 | 173 | 207 | 199 | 221 | 202 |
| Děti | 1231 | 1226 | 1254 | 1273 | 1277 | 1293 | 1273 | 1237 |
| Produktivní věk | 5721 | 5624 | 5516 | 5468 | 5441 | 5363 | 5215 | 5129 |
| Senioři | 1712 | 1775 | 1813 | 1860 | 1919 | 1965 | 2045 | 2073 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Hořice
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Hořice
Rozloha území Hořice
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 2143.6 | 2144.1 | 2143.2 | 2143.2 | 2143.2 | 2143.2 | 2143.2 | 2143.2 |
| Orná půda | 949.2 | 949.4 | 949.3 | 949.2 | 948.4 | 948.2 | 948.2 | 948.1 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 62.6 | 62.5 | 62.5 | 62.5 | 62.3 | 62.3 | 62.3 | 62.3 |
| Zahrady | 130.5 | 130.5 | 130.5 | 130.0 | 130.3 | 130.3 | 130.2 | 130.2 |
| Travní porosty | 120.8 | 120.5 | 120.7 | 120.7 | 120.4 | 120.4 | 120.4 | 120.4 |
| Zemědělská půda celkem | 1263.1 | 1263.0 | 1262.9 | 1262.3 | 1261.4 | 1261.2 | 1261.1 | 1261.0 |
| Lesy | 525.5 | 525.5 | 524.3 | 524.3 | 524.3 | 524.3 | 524.2 | 524.2 |
| Vodní plochy | 9.0 | 9.3 | 9.3 | 9.3 | 9.3 | 9.4 | 9.3 | 9.3 |
| Zastavěné území | 108.6 | 108.7 | 108.8 | 108.9 | 108.6 | 108.6 | 108.8 | 108.9 |
| Ostatní | 237.4 | 237.6 | 237.9 | 238.4 | 239.6 | 239.8 | 239.8 | 239.7 |
| Nezemědělská půda celkem | 880.5 | 881.2 | 880.3 | 880.9 | 881.8 | 882.1 | 882.1 | 882.2 |
Školy na území Hořice
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|
| Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice | 600012085 | Riegrova 1403 |
| Mateřská škola Na Habru, Hořice | 600091643 | Jablonského 1108 |
| Mateřská škola, Jeřice | 600091651 | Jeřice 19 |
| Mateřská škola, Sobčice | 600091864 | Sobčice 58 |
| Mateřská škola, Hořice, Husova 2166 | 600092054 | Husova 2166 |
| Mateřská škola Pod Lipou, Hořice | 600092062 | Pod Lipou 1773 |
| Základní škola, Hořice, Komenského 338, okres Jičín | 600092135 | Komenského 338 |
| Základní škola Na Habru, Hořice, Jablonského 865, okres Jičín | 600092364 | Jablonského 865 |
| Základní škola a mateřská škola Na Daliborce, Hořice | 600092470 | Žižkova 866 |
| Základní škola, Jeřice, okres Jičín | 600092500 | 28 |
| Základní škola a Mateřská škola, Podhorní Újezd a Vojice, okres Jičín | 650062671 | 108 |
| Základní škola, Hořice, Husova 11 | 650068416 | Husova 11 |
| Mateřská škola Třebnouševes | 691002878 | Třebnouševes 80 |