Říčany
Katastr obce Říčany - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Říčany
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Říčany | 15566 | 655 | 4.21% | 19 (10/9/0)
53% Muži
47% Ženy
0% Ženy
| 33 (23/10/0)
70% Muži
30% Ženy
0% Ženy
| 106 (49/57/0)
46% Muži
54% Ženy
0% Ženy
| 52 (35/17/0)
67% Muži
33% Ženy
0% Ženy
| 424 (195/229/0)
46% Muži
54% Ženy
0% Ženy
| 21 (8/13/0)
38% Muži
62% Ženy
0% Ženy
|
| Celkem | 15566 | 655 | 4.21% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Říčany
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Říčany
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Kuří u Říčan | 677647 | | ERÚ |
| Pacov u Říčan | 717207 | | ERÚ |
| Říčany u Prahy | 745456 | | ERÚ |
| Říčany-Radošovice | 745511 | | ERÚ |
| Voděrádky | 745529 | | ERÚ |
| Jažlovice | 745537 | | ERÚ |
| Strašín u Říčan | 756237 | | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Říčany
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Říčany-západ | 117.51 | 1942 | 1967 | 2482 |
| Nad tratí | 45.9395 | 18 | 8 | 8 |
| Střed | 112.717 | 1632 | 1591 | 1872 |
| Sídliště I | 64.8382 | 932 | 1432 | 1627 |
| U nemocnice | 70.9704 | 1999 | 2030 | 2204 |
| Říčanský les | 315.935 | 575 | 46 | 155 |
| Radošovice | 110.083 | 1568 | 1576 | 1726 |
| Voděrádky | 291.18 | 146 | 160 | 189 |
| Jažlovice | 136.448 | 116 | 119 | 165 |
| Sídliště II | 12.4155 | 779 | 830 | 939 |
| Kuří | 352.515 | 137 | 124 | 191 |
| Pacov | 117.743 | 250 | 255 | 336 |
| Na ladech | 32.2323 | 48 | 85 | 290 |
| Strašín | 214.814 | 146 | 169 | 403 |
| Nový Strašín | 71.0885 | 237 | 309 | 320 |
| Ke Kuří | 76.8276 | 32 | 62 | 21 |
| K Světicím | 111.521 | 1 | 5 | 10 |
| Radošovice-sever | 24.0947 | 92 | 108 | 170 |
| Komerční zóna Jažlovice | 171.139 | 0 | 0 | 3 |
| Nad Bahnivkou | 23.1524 | 0 | 0 | 57 |
| Za obchvatem | 77.3092 | 0 | 0 | 320 |
| Radošovice-západ | 30.4619 | 0 | 0 | 515 |
Ekonomické subjekty na území Říčany
Příspěvky na péči na území Říčany
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 3780 | 3832 | 4191 |
| Stupeň 1 | 1228 | 1159 | 1359 |
| Stupeň 2 | 1289 | 1332 | 1433 |
| Stupeň 3 | 793 | 887 | 917 |
| Stupeň 4 | 470 | 454 | 482 |
| Do 18 let | 418 | 442 | 430 |
| Od 18ti let | 3362 | 3390 | 3761 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 19697160 | 21581840 | 22739480 |
Vývoj počtu obyvatel na území Říčany
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Říčany
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 14409 | 14749 | 15027 | 15236 | 15448 | 15619 | 15908 | 16167 |
| Ženy | 7433 | 7621 | 7768 | 7884 | 7979 | 8066 | 8210 | 8303 |
| Narození | 189 | 160 | 193 | 184 | 195 | 151 | 165 | 171 |
| Zemřelí | 133 | 119 | 143 | 127 | 132 | 137 | 115 | 141 |
| Přistěhovalí | 666 | 666 | 626 | 616 | 645 | 646 | 694 | 676 |
| Vystěhovalí | 429 | 367 | 398 | 464 | 496 | 489 | 455 | 447 |
| Děti | 2737 | 2897 | 3028 | 3146 | 3233 | 3278 | 3345 | 3384 |
| Produktivní věk | 9436 | 9507 | 9577 | 9599 | 9627 | 9674 | 9762 | 9903 |
| Senioři | 2236 | 2345 | 2422 | 2491 | 2588 | 2667 | 2801 | 2880 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Říčany
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Říčany
Rozloha území Říčany
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 2580.9 | 2580.9 | 2580.9 | 2581.1 | 2581.1 | 2581.1 | 2581.1 | 2581.1 |
| Orná půda | 1206.4 | 1203.6 | 1198.2 | 1196.5 | 1193.8 | 1192.6 | 1188.8 | 1187.7 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 46.3 | 46.3 | 46.1 | 46.1 | 46.1 | 46.1 | 46.1 | 46.1 |
| Zahrady | 295.4 | 295.3 | 296.3 | 296.6 | 296.2 | 296.7 | 297.0 | 296.1 |
| Travní porosty | 84.3 | 84.4 | 84.4 | 84.4 | 84.4 | 84.4 | 84.1 | 84.1 |
| Zemědělská půda celkem | 1632.4 | 1629.6 | 1625.0 | 1623.6 | 1620.5 | 1619.8 | 1616.0 | 1614.0 |
| Lesy | 407.7 | 407.7 | 407.5 | 407.3 | 407.3 | 407.2 | 407.0 | 407.0 |
| Vodní plochy | 29.9 | 30.0 | 30.0 | 30.0 | 29.8 | 30.0 | 30.0 | 30.0 |
| Zastavěné území | 157.0 | 160.4 | 160.8 | 161.9 | 164.4 | 165.2 | 166.0 | 167.0 |
| Ostatní | 353.9 | 353.2 | 357.7 | 358.3 | 359.2 | 358.8 | 362.1 | 363.2 |
| Nezemědělská půda celkem | 948.5 | 951.4 | 956.0 | 957.6 | 960.7 | 961.3 | 965.1 | 967.2 |
Školy na území Říčany
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|
| Základní škola a Mateřská škola při o. p. s. Olivově dětské léčebně, Říčany, Olivova 224 | 600022030 | Olivova 224/108 |
| Mateřská škola Světice, okres Praha-východ | 600051871 | Ke Školce 107 |
| Mateřská škola Srdíčko | 600051927 | ul. Edvarda Beneše čp 204 |
| Mateřská škola Čtyřlístek | 600051951 | Domažlická čp. 1656 |
| Mateřská škola U Slunečních hodin | 600051960 | Štefánikova 1616 |
| Základní škola a mateřská škola Čestlice | 600052028 | Na Návsi 3 |
| 1. základní škola Masarykovo nám. Říčany, příspěvková organizace | 600052290 | Masarykovo nám. 71/22 |
| 2. základní škola Bezručova Říčany, příspěvková organizace | 600052303 | Bezručova 94/19 |
| 4. základní škola Nerudova Říčany, příspěvková organizace | 600052451 | Nerudova 481/5 |
| OPEN GATE - gymnázium a základní škola, s.r.o. | 650068955 | Na Návsi 5 |
| Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill s.r.o. | 651016444 | 17.11.2017 233/41 |
| Mateřská škola Landie | 691000786 | Orlická 2188/2 |
| 3. základní škola u Říčanského lesa Říčany, příspěvková organizace | 691001146 | Školní 2400/4 |
| Sofie - mateřská škola a základní škola o.p.s. | 691003297 | Žižkova 286/12 |
| Mateřská škola a Základní škola NEMO | 691004293 | Nad Bahnivkou 140/2 |