Staré Hamry
Katastr obce Staré Hamry - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Staré Hamry
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Staré Hamry | 572 | 2 | 0.35% | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 2 (0/2/0)
0% Muži
100% Ženy
0% Ženy
| 0 (0/0/0) |
| Celkem | 572 | 2 | 0.35% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Staré Hamry
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Staré Hamry
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Ostravice 2 | 754277 | H2 | ERÚ |
| Staré Hamry 1 | 754285 | H2 | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Staré Hamry
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Bílý Kříž | 127.638 | 0 | 4 | 5 |
| Černá Vroble | 411.67 | 25 | 11 | 18 |
| Gruň | 1042.35 | 46 | 19 | 16 |
| Hučkula | 369.027 | 0 | 0 | 0 |
| Chlopčíky | 1498.11 | 123 | 116 | 101 |
| Jamník | 327.559 | 50 | 23 | 22 |
| Podgruň | 515.425 | 151 | 3 | 3 |
| Řečica | 861.274 | 0 | 4 | 1 |
| Řehucí | 398.226 | 0 | 0 | 2 |
| Samčanky | 1640.61 | 235 | 261 | 256 |
| Staré Hamry | 819.519 | 68 | 127 | 112 |
| Těšinoky | 461.923 | 0 | 3 | 3 |
Ekonomické subjekty na území Staré Hamry
Příspěvky na péči na území Staré Hamry
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 248 | 221 | 219 |
| Stupeň 1 | 89 | 75 | 47 |
| Stupeň 2 | 57 | 76 | 104 |
| Stupeň 3 | 86 | 58 | 45 |
| Stupeň 4 | 16 | 12 | 23 |
| Do 18 let | 0 | 0 | 0 |
| Od 18ti let | 248 | 221 | 219 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 1220320 | 1069200 | 1205600 |
Vývoj počtu obyvatel na území Staré Hamry
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Staré Hamry
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 550 | 552 | 547 | 540 | 541 | 543 | 554 | 561 |
| Ženy | 263 | 261 | 258 | 256 | 255 | 261 | 264 | 263 |
| Narození | 7 | 2 | 5 | 6 | 10 | 5 | 7 | 5 |
| Zemřelí | 8 | 9 | 12 | 9 | 11 | 3 | 3 | 5 |
| Přistěhovalí | 22 | 21 | 13 | 7 | 15 | 17 | 14 | 16 |
| Vystěhovalí | 16 | 12 | 11 | 11 | 13 | 17 | 7 | 9 |
| Děti | 71 | 68 | 72 | 75 | 78 | 78 | 83 | 81 |
| Produktivní věk | 375 | 378 | 365 | 353 | 349 | 346 | 347 | 349 |
| Senioři | 104 | 106 | 110 | 112 | 114 | 119 | 124 | 131 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Staré Hamry
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Staré Hamry
Rozloha území Staré Hamry
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 8465.1 | 8463.9 | 8463.9 | 8464.0 | 8464.0 | 8464.0 | 8464.0 | 8464.0 |
| Orná půda | 26.9 | 27.0 | 27.0 | 27.0 | 26.7 | 26.7 | 26.7 | 26.7 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 |
| Zahrady | 17.8 | 17.7 | 17.7 | 17.7 | 17.8 | 17.8 | 17.8 | 17.8 |
| Travní porosty | 590.3 | 591.1 | 591.2 | 591.6 | 592.0 | 592.2 | 592.1 | 593.6 |
| Zemědělská půda celkem | 636.2 | 637.0 | 637.0 | 637.4 | 637.7 | 637.8 | 637.8 | 639.3 |
| Lesy | 7350.5 | 7347.9 | 7347.7 | 7348.0 | 7348.4 | 7348.4 | 7348.6 | 7348.5 |
| Vodní plochy | 318.1 | 317.9 | 317.9 | 317.9 | 318.6 | 318.6 | 318.7 | 318.7 |
| Zastavěné území | 19.9 | 19.9 | 19.9 | 19.9 | 19.8 | 19.8 | 20.0 | 20.0 |
| Ostatní | 140.4 | 141.3 | 141.4 | 140.8 | 139.4 | 139.3 | 138.9 | 137.4 |
| Nezemědělská půda celkem | 7828.9 | 7827.0 | 7826.9 | 7826.6 | 7826.2 | 7826.1 | 7826.2 | 7824.6 |
Školy na území Staré Hamry
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|
| Základní škola Staré Hamry, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace | 600134571 | 281 |