Úžice
Katastr obce Úžice - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Úžice
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Úžice | 684 | 2 | 0.29% | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 2 (2/0/0)
100% Muži
0% Ženy
0% Ženy
| 0 (0/0/0) |
| Celkem | 684 | 2 | 0.29% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Úžice
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Úžice
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Čekanov | 775801 | | ERÚ |
| Mělník nad Sázavou | 775827 | | ERÚ |
| Radvanice nad Sázavou | 775843 | | ERÚ |
| Smrk u Úžic | 775851 | | ERÚ |
| Úžice u Kutné Hory | 775860 | | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Úžice
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Benátky | 109.481 | 33 | 32 | 39 |
| Čekanov | 295.979 | 106 | 85 | 85 |
| Chrastná | 315.25 | 42 | 36 | 33 |
| Mělník | 276.449 | 55 | 62 | 81 |
| Nechyba | 51.2995 | 91 | 100 | 123 |
| Radvanice | 302.462 | 110 | 120 | 118 |
| Smrk | 195.561 | 64 | 63 | 60 |
| Úžice | 309.892 | 77 | 92 | 94 |
Ekonomické subjekty na území Úžice
Příspěvky na péči na území Úžice
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 220 | 249 | 214 |
| Stupeň 1 | 69 | 36 | 51 |
| Stupeň 2 | 95 | 122 | 84 |
| Stupeň 3 | 39 | 62 | 42 |
| Stupeň 4 | 17 | 29 | 37 |
| Do 18 let | 0 | 0 | 0 |
| Od 18ti let | 220 | 249 | 214 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 996880 | 1496480 | 1272480 |
Vývoj počtu obyvatel na území Úžice
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Úžice
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 634 | 636 | 646 | 645 | 656 | 652 | 665 | 665 |
| Ženy | 319 | 317 | 318 | 324 | 327 | 321 | 332 | 325 |
| Narození | 5 | 8 | 5 | 7 | 4 | 8 | 6 | 4 |
| Zemřelí | 10 | 8 | 10 | 5 | 7 | 13 | 7 | 7 |
| Přistěhovalí | 12 | 15 | 26 | 10 | 36 | 14 | 21 | 20 |
| Vystěhovalí | 14 | 13 | 11 | 13 | 22 | 13 | 7 | 17 |
| Děti | 91 | 95 | 101 | 105 | 104 | 108 | 112 | 110 |
| Produktivní věk | 420 | 416 | 423 | 407 | 411 | 409 | 413 | 414 |
| Senioři | 123 | 125 | 122 | 133 | 141 | 135 | 140 | 141 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Úžice
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Úžice
Rozloha území Úžice
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 | 1856.4 |
| Orná půda | 1083.5 | 1083.4 | 1083.2 | 1083.1 | 1083.1 | 1082.8 | 1081.5 | 1081.3 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 1.4 | 1.4 | 1.4 | 1.4 | 1.4 | 1.4 | 1.4 | 1.4 |
| Zahrady | 38.1 | 38.1 | 38.1 | 38.0 | 38.1 | 38.2 | 38.7 | 38.9 |
| Travní porosty | 159.0 | 158.9 | 158.5 | 158.5 | 158.5 | 158.5 | 158.5 | 158.5 |
| Zemědělská půda celkem | 1281.9 | 1281.9 | 1281.2 | 1281.1 | 1281.1 | 1280.9 | 1280.1 | 1280.1 |
| Lesy | 452.8 | 452.8 | 453.2 | 453.5 | 453.5 | 453.5 | 453.5 | 453.5 |
| Vodní plochy | 13.7 | 13.7 | 13.7 | 13.7 | 13.7 | 13.7 | 13.7 | 13.7 |
| Zastavěné území | 26.6 | 26.6 | 26.6 | 26.6 | 26.6 | 26.7 | 26.7 | 26.7 |
| Ostatní | 81.4 | 81.4 | 81.7 | 81.5 | 81.4 | 81.6 | 82.4 | 82.4 |
| Nezemědělská půda celkem | 574.4 | 574.5 | 575.2 | 575.2 | 575.2 | 575.5 | 576.2 | 576.3 |