| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.8.2024 | Valašské Meziříčí | 21759 | 1068 | 4.91% | 24 (13/11/0) | 37 (13/24/0) | 132 (79/53/0) | 60 (37/23/0) | 783 (291/492/0) | 32 (9/23/0) |
| Celkem | 21759 | 1068 | 4.91% | |||||||
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|---|---|---|
| Bynina | 616591 | O3 | ERÚ |
| Hrachovec | 647624 | O2 | ERÚ |
| Juřinka | 661554 | O2 | ERÚ |
| Lhota u Choryně | 681156 | O3 | ERÚ |
| Brňov | 723941 | O1 | ERÚ |
| Křivé | 723959 | O3 | ERÚ |
| Valašské Meziříčí-město | 776360 | O3 | ERÚ |
| Krásno nad Bečvou | 776432 | O3 | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|---|---|---|---|
| Valašské Meziříčí-historické jádro | 12.9313 | 905 | 760 | 601 |
| Žerotínova | 92.9354 | 1895 | 1562 | 1741 |
| Na Štěpánově | 84.0743 | 2704 | 3109 | 2786 |
| Hvězdárna | 26.6784 | 1818 | 3231 | 2721 |
| Za tratí | 23.7124 | 54 | 41 | 45 |
| Fügnerova | 13.4109 | 635 | 369 | 366 |
| Havlíčkova | 33.3916 | 4565 | 2376 | 2075 |
| Křižná | 56.3004 | 3817 | 3476 | 3291 |
| Nádraží | 89.9687 | 23 | 65 | 72 |
| Na příkopě | 22.0316 | 664 | 668 | 618 |
| Uhelná | 128.8 | 2 | 30 | 105 |
| Potůčky | 211.206 | 147 | 165 | 200 |
| Krásno nad Bečvou | 40.474 | 2330 | 2968 | 2768 |
| Zašovská | 64.7727 | 987 | 292 | 279 |
| Stadion | 44.2548 | 28 | 43 | 97 |
| Křivský potok | 128.939 | 20 | 32 | 41 |
| Pod Kříkami | 18.3273 | 12 | 239 | 188 |
| Obora | 10.9342 | 312 | 289 | 303 |
| Hrachovec | 482.764 | 811 | 900 | 992 |
| Vrbí | 16.8366 | 281 | 258 | 264 |
| Juřinka | 189.92 | 139 | 189 | 208 |
| Bynina | 374.401 | 565 | 602 | 626 |
| Lhota | 220.107 | 185 | 206 | 233 |
| Křivé | 539.695 | 1405 | 1682 | 1433 |
| Brňov | 166.914 | 415 | 60 | 100 |
| Potoky | 180.361 | 63 | 202 | 199 |
| Paseky | 248.162 | 7 | 2 | 215 |
| Stínadla | 21.1798 | 75 | 314 | 355 |
| RES | 2008 | 2012 | 2013 | 2014 |
|---|---|---|---|---|
| Celkem | 3262 | 3467 | 2931 | 2847 |
| CZ-NACE-A | 133 | 104 | 72 | 81 |
| CZ-NACE-B | 0 | 0 | 0 | 0 |
| CZ-NACE-C | 538 | 535 | 439 | 434 |
| CZ-NACE-D | 4 | 10 | 12 | 18 |
| CZ-NACE-E | 17 | 13 | 11 | 12 |
| CZ-NACE-F | 393 | 423 | 338 | 340 |
| CZ-NACE-G | 739 | 676 | 506 | 506 |
| CZ-NACE-H | 129 | 127 | 89 | 83 |
| CZ-NACE-I | 132 | 155 | 126 | 125 |
| CZ-NACE-J | 48 | 54 | 48 | 48 |
| CZ-NACE-K | 71 | 112 | 153 | 109 |
| CZ-NACE-L | 116 | 104 | 147 | 109 |
| CZ-NACE-M | 417 | 438 | 365 | 364 |
| CZ-NACE-N | 57 | 52 | 49 | 45 |
| CZ-NACE-O | 3 | 5 | 4 | 5 |
| CZ-NACE-P | 73 | 71 | 57 | 63 |
| CZ-NACE-Q | 104 | 97 | 91 | 94 |
| CZ-NACE-R | 65 | 71 | 62 | 56 |
| CZ-NACE-S | 210 | 265 | 225 | 214 |
| CZ-NACE-T | 0 | 0 | 0 | 0 |
| CZ-NACE-U | 0 | 0 | 0 | 0 |
| CZ-NACE neudáno | 13 | 155 | 137 | 141 |
| 2016 | 2017 | 2018 | |
|---|---|---|---|
| Počet dávek | 8120 | 8122 | 8204 |
| Stupeň 1 | 2418 | 2267 | 2372 |
| Stupeň 2 | 2388 | 2264 | 2191 |
| Stupeň 3 | 2068 | 2138 | 2231 |
| Stupeň 4 | 1246 | 1453 | 1410 |
| Do 18 let | 719 | 787 | 777 |
| Od 18ti let | 7401 | 7335 | 7427 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 46471040 | 51872060 | 51817380 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celkem | 22733 | 22630 | 22449 | 22309 | 22200 | 22217 | 22306 | 22149 |
| Ženy | 11741 | 11686 | 11607 | 11508 | 11448 | 11430 | 11498 | 11455 |
| Narození | 208 | 224 | 218 | 240 | 241 | 238 | 240 | 243 |
| Zemřelí | 233 | 242 | 274 | 235 | 238 | 260 | 208 | 267 |
| Přistěhovalí | 369 | 360 | 388 | 385 | 408 | 518 | 573 | 402 |
| Vystěhovalí | 537 | 445 | 513 | 530 | 520 | 479 | 516 | 535 |
| Děti | 3277 | 3267 | 3256 | 3283 | 3270 | 3326 | 3371 | 3380 |
| Produktivní věk | 15124 | 14974 | 14759 | 14524 | 14331 | 14225 | 14179 | 13971 |
| Senioři | 4332 | 4389 | 4434 | 4502 | 4599 | 4666 | 4756 | 4798 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rozloha celkem [ha] | 3543.5 | 3543.5 | 3543.5 | 3543.5 | 3543.5 | 3543.5 | 3543.6 | 3543.6 |
| Orná půda | 765.7 | 766.5 | 765.4 | 765.0 | 764.9 | 763.2 | 757.1 | 705.1 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 23.3 | 23.2 | 23.2 | 23.2 | 22.9 | 22.4 | 20.3 | 22.3 |
| Zahrady | 240.5 | 239.6 | 239.5 | 238.9 | 239.4 | 239.9 | 255.3 | 315.6 |
| Travní porosty | 461.9 | 460.4 | 460.9 | 461.9 | 466.6 | 471.1 | 465.6 | 469.0 |
| Zemědělská půda celkem | 1491.3 | 1489.7 | 1489.0 | 1489.0 | 1493.7 | 1496.6 | 1498.4 | 1512.0 |
| Lesy | 1019.0 | 1019.0 | 1019.0 | 1019.2 | 1019.7 | 1019.6 | 1024.1 | 1023.3 |
| Vodní plochy | 66.5 | 66.6 | 66.6 | 66.4 | 66.4 | 66.3 | 66.3 | 66.3 |
| Zastavěné území | 201.1 | 200.5 | 200.6 | 200.8 | 201.2 | 198.8 | 199.5 | 201.5 |
| Ostatní | 765.6 | 767.7 | 768.3 | 768.1 | 762.5 | 762.2 | 755.2 | 740.5 |
| Nezemědělská půda celkem | 2052.2 | 2053.8 | 2054.4 | 2054.5 | 2049.8 | 2046.9 | 2045.2 | 2031.5 |
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|---|---|
| Základní škola Salvátor | 600001784 | Králova 380 |
| Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené, Valašské Meziříčí, Vsetínská | 600027210 | Vsetínská 454/53 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Štěpánov 658, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600148726 | Šafaříkova 658 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Kraiczova 362, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600148742 | Kraiczova 362 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 419, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600148751 | J. K. Tyla 419 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Křižná 768, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600148769 | Janáčkova 768 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Seifertova 160, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600148777 | Seifertova 160 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Hrachovec 210, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149340 | Hrachovec 210 |
| Mateřská škola Valašské Meziříčí, Podlesí 234, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149358 | Podlesí 234 |
| Základní škola Valašské Meziříčí, Šafaříkova 726, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149536 | Šafaříkova 726/9 |
| Základní škola Valašské Meziříčí, Masarykova 291, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149544 | Masarykova 291/20 |
| Základní škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149579 | Králova 380 |
| Základní škola Valašské Meziříčí, Žerotínova 376, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149587 | Žerotínova 376 |
| Základní škola Valašské Meziříčí, Křižná 167, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149595 | Křižná 167 |
| Základní škola a Mateřská škola Jarcová, okres Vsetín, příspěvková organizace | 600149889 | 53 |
| Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Křižná 782 | 600171647 | Křižná 782 |
| Plavecká škola Valašské Meziříčí, příspěvková organizace | 691000441 | Sokolská 638 |