Mariánské Lázně
Katastr obce Mariánské Lázně - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Mariánské Lázně
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Mariánské Lázně | 11934 | 2169 | 18.17% | 41 (19/22/0)
46% Muži
54% Ženy
0% Ženy
| 73 (42/31/0)
58% Muži
42% Ženy
0% Ženy
| 309 (176/133/0)
57% Muži
43% Ženy
0% Ženy
| 121 (68/53/0)
56% Muži
44% Ženy
0% Ženy
| 1460 (453/1007/0)
31% Muži
69% Ženy
0% Ženy
| 165 (52/113/0)
32% Muži
68% Ženy
0% Ženy
|
| Celkem | 11934 | 2169 | 18.17% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Mariánské Lázně
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Mariánské Lázně
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Mariánské Lázně | 691585 | H2 | ERÚ |
| Úšovice | 691607 | H3 | ERÚ |
| Stanoviště u Mariánských Lázní | 691674 | H5 | ERÚ |
| Chotěnov u Mariánských Lázní | 901903 | H5 | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Mariánské Lázně
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Lázeňský areál I | 1935.34 | 1299 | 1102 | 721 |
| Na Ruské | 393.968 | 997 | 1405 | 1112 |
| Mariánské Lázně-střed | 32.9749 | 2426 | 1742 | 1418 |
| U nádraží | 32.4766 | 2276 | 2353 | 2039 |
| Úšovice | 147.732 | 2046 | 2018 | 1799 |
| Jižní Město | 29.7665 | 3041 | 2767 | 2836 |
| Stavební Mlýn | 114.574 | 49 | 57 | 67 |
| Kasárna Hamrníky | 33.9917 | 0 | 0 | 0 |
| Hamrníky | 27.0738 | 2128 | 2045 | 774 |
| Rybníky | 86.2375 | 0 | 0 | 3 |
| Hamrnický les | 94.1684 | 0 | 0 | 0 |
| Stanoviště | 305.637 | 55 | 51 | 39 |
| Skláře | 248.15 | 79 | 77 | 64 |
| Kladská | 1140.54 | 66 | 67 | 56 |
| Chotěnov | 123.041 | 21 | 19 | 18 |
| Lázeňský areál II | 302.458 | 161 | 155 | 134 |
| Panská Pole | 40.8156 | 738 | 883 | 763 |
| Vora | 28.5178 | 0 | 0 | 1049 |
| Za nádražím | 63.5027 | 0 | 0 | 14 |
Ekonomické subjekty na území Mariánské Lázně
Příspěvky na péči na území Mariánské Lázně
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 5000 | 5059 | 5058 |
| Stupeň 1 | 1356 | 1398 | 1465 |
| Stupeň 2 | 1549 | 1648 | 1643 |
| Stupeň 3 | 1244 | 1231 | 1142 |
| Stupeň 4 | 851 | 782 | 808 |
| Do 18 let | 372 | 410 | 380 |
| Od 18ti let | 4628 | 4649 | 4678 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 29394580 | 30554280 | 29995020 |
Vývoj počtu obyvatel na území Mariánské Lázně
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Mariánské Lázně
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 13289 | 13283 | 13224 | 13042 | 12970 | 12800 | 12795 | 12752 |
| Ženy | 7059 | 7056 | 7033 | 6888 | 6860 | 6758 | 6728 | 6687 |
| Narození | 97 | 123 | 106 | 79 | 117 | 95 | 109 | 107 |
| Zemřelí | 188 | 172 | 165 | 182 | 172 | 186 | 185 | 170 |
| Přistěhovalí | 483 | 554 | 583 | 549 | 520 | 456 | 505 | 430 |
| Vystěhovalí | 440 | 511 | 583 | 628 | 537 | 535 | 434 | 410 |
| Děti | 1677 | 1687 | 1669 | 1648 | 1652 | 1594 | 1606 | 1621 |
| Produktivní věk | 8840 | 8737 | 8606 | 8356 | 8228 | 8060 | 7940 | 7822 |
| Senioři | 2772 | 2859 | 2949 | 3038 | 3090 | 3146 | 3249 | 3309 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Mariánské Lázně
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Mariánské Lázně
Rozloha území Mariánské Lázně
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 5181.0 | 5179.3 | 5179.4 | 5179.2 | 5179.0 | 5179.0 | 5179.0 | 5179.0 |
| Orná půda | 186.9 | 186.9 | 192.3 | 192.3 | 192.3 | 192.3 | 192.3 | 192.3 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Zahrady | 89.0 | 89.0 | 88.2 | 88.2 | 88.1 | 88.6 | 88.5 | 88.5 |
| Travní porosty | 466.7 | 466.7 | 460.6 | 460.6 | 460.5 | 506.3 | 509.1 | 508.7 |
| Zemědělská půda celkem | 742.6 | 742.6 | 741.1 | 741.1 | 740.9 | 787.1 | 789.9 | 789.5 |
| Lesy | 3593.9 | 3605.0 | 3604.8 | 3604.7 | 3606.0 | 3609.7 | 3608.5 | 3609.1 |
| Vodní plochy | 112.5 | 112.8 | 112.8 | 112.8 | 113.1 | 113.1 | 113.1 | 113.1 |
| Zastavěné území | 115.6 | 112.8 | 113.0 | 113.0 | 112.0 | 112.5 | 112.5 | 112.7 |
| Ostatní | 616.4 | 606.2 | 607.7 | 607.7 | 606.9 | 556.6 | 555.0 | 554.6 |
| Nezemědělská půda celkem | 4438.4 | 4436.8 | 4438.3 | 4438.2 | 4438.1 | 4391.9 | 4389.2 | 4389.6 |
Školy na území Mariánské Lázně
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|
| MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAMÍNEK, v.o.s. | 600000532 | Tyršova 17 |
| Soukromé středisko praktického vyučování Mariánské Lázně, s.r.o. | 600018733 | Hlavní 61 |
| Mateřská škola, Mariánské Lázně, Hlavní 440, příspěvková organizace | 600065944 | Hlavní 440 |
| Mateřská škola, Mariánské Lázně, Křižíkova 555, příspěvková organizace | 600065961 | Křižíkova 555 |
| Mateřská škola, Mariánské Lázně, Na Třešňovce 603, příspěvková organizace | 600065979 | Na Třešňovce 603 |
| Mateřská škola Vora, Mariánské Lázně, Za Tratí 687, příspěvková organizace | 600066126 | Za Tratí 687 |
| Mateřská škola Úšovice, Mariánské Lázně, Skalníkova 518, příspěvková organizace | 600066215 | Skalníkova 518 |
| Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459, příspěvková organizace | 600066428 | Komenského 459/1 |
| Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace | 600066436 | Školní nám. 472/3 |
| Základní škola Vítězství Mariánské Lázně, příspěvková organizace | 600066606 | třída Vítězství 29/28 |
| Základní škola Čtyřlístek | 691005001 | Poštovní 160/17 |