Moravec
Katastr obce Moravec - mapa území
Počty osob s uděleným pobytovým oprávněním v souvislosti s válkou na Ukrajině na území obce Moravec
| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|
| 11.8.2024 | Moravec | 635 | 5 | 0.79% | 0 (0/0/0) | 0 (0/0/0) | 1 (0/1/0)
0% Muži
100% Ženy
0% Ženy
| 0 (0/0/0) | 4 (1/3/0)
25% Muži
75% Ženy
0% Ženy
| 0 (0/0/0) |
| Celkem | 635 | 5 | 0.79% | | | | | | |
Vývoj počtu uprchlíků na území Moravec
data k 11.8.2024, zdroj MV ČR; (Muži/Ženy/X)
Katastrální území obce Moravec
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|
| Moravec | 698539 | O2 | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
Sídelní jednotky Moravec
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|
| Moravec | 551.169 | 617 | 578 | 602 |
Ekonomické subjekty na území Moravec
Příspěvky na péči na území Moravec
| 2016 | 2017 | 2018 |
|---|
| Počet dávek | 675 | 664 | 618 |
| Stupeň 1 | 100 | 82 | 74 |
| Stupeň 2 | 144 | 177 | 125 |
| Stupeň 3 | 323 | 300 | 225 |
| Stupeň 4 | 108 | 105 | 194 |
| Do 18 let | 0 | 0 | 0 |
| Od 18ti let | 675 | 664 | 618 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 4715360 | 4876960 | 5155920 |
Vývoj počtu obyvatel na území Moravec
k 1.1. danného roku, zdroj dat: MV ČR
Obyvatelstvo na území Moravec
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Celkem | 612 | 611 | 623 | 623 | 620 | 612 | 606 | 605 |
| Ženy | 323 | 319 | 327 | 325 | 323 | 314 | 309 | 313 |
| Narození | 9 | 9 | 10 | 9 | 8 | 11 | 9 | 6 |
| Zemřelí | 14 | 21 | 22 | 13 | 15 | 16 | 18 | 19 |
| Přistěhovalí | 25 | 23 | 33 | 17 | 26 | 17 | 17 | 19 |
| Vystěhovalí | 7 | 12 | 9 | 13 | 22 | 20 | 14 | 7 |
| Děti | 80 | 85 | 96 | 102 | 101 | 100 | 101 | 105 |
| Produktivní věk | 389 | 390 | 389 | 384 | 384 | 387 | 382 | 385 |
| Senioři | 143 | 136 | 138 | 137 | 135 | 125 | 123 | 115 |
Vývoj nezaměstnanosti na území Moravec
Zdroj: mpsv
Vývoj nezaměstnanosti na území Moravec
Rozloha území Moravec
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|
| Rozloha celkem [ha] | 551.1 | 551.1 | 551.1 | 551.3 | 551.3 | 550.0 | 550.0 | 550.0 |
| Orná půda | 291.0 | 290.9 | 290.4 | 290.4 | 285.6 | 279.7 | 279.5 | 279.5 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 5.8 | 5.8 | 5.8 | 5.8 | 4.5 | 1.0 | 1.0 | 1.0 |
| Zahrady | 20.9 | 20.9 | 20.9 | 20.9 | 29.2 | 36.7 | 36.0 | 36.0 |
| Travní porosty | 62.7 | 62.7 | 62.5 | 62.4 | 60.4 | 58.8 | 58.9 | 58.9 |
| Zemědělská půda celkem | 380.4 | 380.4 | 379.7 | 379.6 | 379.7 | 376.1 | 375.5 | 375.4 |
| Lesy | 97.4 | 97.4 | 97.4 | 97.4 | 97.4 | 97.4 | 97.4 | 97.4 |
| Vodní plochy | 32.6 | 32.6 | 32.6 | 32.6 | 32.6 | 32.7 | 32.6 | 32.6 |
| Zastavěné území | 11.4 | 11.4 | 11.2 | 11.0 | 11.1 | 11.3 | 11.2 | 11.2 |
| Ostatní | 29.5 | 29.5 | 30.3 | 30.8 | 30.6 | 32.6 | 33.4 | 33.4 |
| Nezemědělská půda celkem | 170.8 | 170.8 | 171.5 | 171.7 | 171.6 | 173.9 | 174.6 | 174.6 |
Školy na území Moravec
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|
| Základní škola a Mateřská škola Moravec, příspěvková organizace | 600130762 | 45 |