| Datum | Místní část | Počet obyvatel obce | Celkem registrovaných | Poměr k obyvatelům | Z toho do 3 let | do 6 let | do 15 let | do 18 let | do 65 let | seniorů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.8.2024 | Klatovy | 21001 | 1512 | 7.2% | 38 (17/21/0) | 36 (24/12/0) | 155 (89/66/0) | 58 (29/29/0) | 1175 (382/793/0) | 50 (16/34/0) |
| Celkem | 21001 | 1512 | 7.2% | |||||||
| Název kú | kód kú | Znevýhodnění | ERÚ |
|---|---|---|---|
| Klatovy | 665797 | O3 | ERÚ |
| Sobětice u Klatov | 665959 | O2 | ERÚ |
| Kosmáčov | 665967 | O2 | ERÚ |
| Luby | 665975 | O3 | ERÚ |
| Kal u Klatov | 665983 | O3 | ERÚ |
| Kydliny | 678392 | O2 | ERÚ |
| Habartice u Obytců | 708852 | H3 | ERÚ |
| Křištín | 757594 | H4 | ERÚ |
| Střeziměř | 757608 | H4 | ERÚ |
| Dehtín | 767646 | O3 | ERÚ |
| Otín u Točníku | 767654 | O1 | ERÚ |
| Štěpánovice u Klatov | 767662 | O2 | ERÚ |
| Točník u Klatov | 767671 | O3 | ERÚ |
| Vícenice u Klatov | 767689 | O3 | ERÚ |
| Drslavice u Tupadel | 771503 | O1 | ERÚ |
| Tajanov u Tupadel | 771511 | O3 | ERÚ |
| Tupadly u Klatov | 771520 | O2 | ERÚ |
| Věckovice u Janovic nad Úhlavou | 771538 | O1 | ERÚ |
| Kvaslice | 797901 | O1 | ERÚ |
Znevýhodnění - dle nařízení vlády č. 43/2018 Sb
| Název jednotky | výměra | poč. obyvatel v 1991 | poč. obyvatel v 2001 | poč. obyvatel v 2011 |
|---|---|---|---|---|
| Nad nádražím | 18.5819 | 2845 | 2876 | 2445 |
| Klatovy-historické jádro I | 10.3947 | 650 | 601 | 536 |
| Klatovy-historické jádro II | 8.0819 | 364 | 348 | 311 |
| U hřbitova | 49.5251 | 668 | 765 | 673 |
| Na rozvoji | 22.9651 | 1073 | 1207 | 1113 |
| Pátá čtvrť | 11.2515 | 1192 | 927 | 824 |
| Pod vodojemem | 37.2974 | 2484 | 2465 | 851 |
| Pod muzeem | 16.0422 | 719 | 611 | 584 |
| Pod Černou věží | 25.4873 | 1226 | 1197 | 1154 |
| Zastávka | 142.266 | 287 | 300 | 392 |
| Pod Hůrkou | 83.3513 | 1099 | 1084 | 996 |
| Husovo náměstí | 24.573 | 707 | 718 | 635 |
| Pod parkánem | 10.3592 | 1279 | 1182 | 995 |
| U soudu | 9.7559 | 663 | 604 | 517 |
| Pod Borem | 239.646 | 91 | 48 | 71 |
| U nemocnice | 69.0304 | 1127 | 1125 | 1194 |
| Pihovice | 91.0116 | 80 | 82 | 44 |
| Čínov | 117.171 | 95 | 75 | 127 |
| Sobětice | 311 | 261 | 308 | 252 |
| Kosmáčov | 117.68 | 25 | 18 | 22 |
| Luby | 544.807 | 1055 | 1060 | 972 |
| Kal | 101.193 | 53 | 54 | 65 |
| Beňovy | 386.917 | 81 | 84 | 64 |
| Kydliny | 310.947 | 118 | 101 | 85 |
| Habartice | 427.075 | 71 | 69 | 72 |
| Kvaslice | 90.327 | 6 | 7 | 8 |
| Dehtín | 347.923 | 62 | 54 | 41 |
| Otín | 216.619 | 119 | 115 | 110 |
| Štěpánovice | 402.457 | 225 | 221 | 265 |
| Točník | 634.678 | 248 | 249 | 252 |
| Vícenice | 162.516 | 93 | 90 | 79 |
| U vodojemu | 23.3212 | 10 | 39 | 197 |
| Wolkerova | 6.9972 | 1146 | 1219 | 1128 |
| Drslavice | 216.96 | 103 | 108 | 94 |
| Věckovice | 142.057 | 26 | 23 | 26 |
| Tupadly | 329.856 | 159 | 155 | 161 |
| Tajanov | 219.319 | 204 | 226 | 271 |
| Křištín | 158.47 | 35 | 31 | 31 |
| Střeziměř | 446.098 | 66 | 53 | 65 |
| Nad rybníčky | 5.4593 | 1007 | 1009 | 867 |
| Domažlické předměstí | 42.3274 | 1060 | 1342 | 1675 |
| K Točníku | 176.855 | 0 | 0 | 0 |
| K Zaječímu vrchu | 167.508 | 0 | 72 | 252 |
| K Čertovce | 231.372 | 0 | 0 | 22 |
| Na Harfě | 80.3429 | 0 | 0 | 0 |
| Na Klášterce | 48.3498 | 0 | 0 | 3 |
| Sídliště Plánická | 19.7688 | 0 | 0 | 1444 |
| K Čínovu | 24.0629 | 0 | 0 | 0 |
| Obchodní zóna | 8.364 | 181 | 15 | 0 |
| Bor | 167.508 | 0 | 0 | 0 |
| Pod Borem-U spravedlnosti | 188.743 | 0 | 53 | 101 |
| Chaloupky | 94.2745 | 5 | 22 | 25 |
| Lažánky | 62.315 | 4 | 5 | 10 |
| Vítkovice | 158.531 | 22 | 13 | 9 |
| Dobrá Voda | 45.2828 | 4 | 3 | 3 |
| RES | 2008 | 2012 | 2013 | 2014 |
|---|---|---|---|---|
| Celkem | 2910 | 3064 | 2909 | 2818 |
| CZ-NACE-A | 169 | 174 | 148 | 138 |
| CZ-NACE-B | 0 | 1 | 1 | 1 |
| CZ-NACE-C | 340 | 323 | 288 | 298 |
| CZ-NACE-D | 2 | 39 | 99 | 115 |
| CZ-NACE-E | 12 | 12 | 10 | 11 |
| CZ-NACE-F | 270 | 241 | 227 | 230 |
| CZ-NACE-G | 682 | 657 | 547 | 535 |
| CZ-NACE-H | 93 | 85 | 78 | 70 |
| CZ-NACE-I | 182 | 175 | 165 | 161 |
| CZ-NACE-J | 50 | 59 | 55 | 50 |
| CZ-NACE-K | 94 | 80 | 148 | 122 |
| CZ-NACE-L | 128 | 131 | 129 | 84 |
| CZ-NACE-M | 343 | 402 | 377 | 373 |
| CZ-NACE-N | 55 | 59 | 61 | 58 |
| CZ-NACE-O | 18 | 17 | 14 | 16 |
| CZ-NACE-P | 54 | 55 | 53 | 49 |
| CZ-NACE-Q | 91 | 100 | 100 | 97 |
| CZ-NACE-R | 79 | 85 | 77 | 83 |
| CZ-NACE-S | 237 | 284 | 258 | 257 |
| CZ-NACE-T | 0 | 0 | 0 | 0 |
| CZ-NACE-U | 0 | 0 | 0 | 0 |
| CZ-NACE neudáno | 11 | 85 | 74 | 70 |
| 2016 | 2017 | 2018 | |
|---|---|---|---|
| Počet dávek | 9921 | 10028 | 10251 |
| Stupeň 1 | 2427 | 2510 | 2557 |
| Stupeň 2 | 2808 | 2930 | 2876 |
| Stupeň 3 | 2577 | 2658 | 2771 |
| Stupeň 4 | 2109 | 1930 | 2047 |
| Do 18 let | 899 | 901 | 918 |
| Od 18ti let | 9022 | 9127 | 9333 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 63138260 | 65598260 | 68010280 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celkem | 22367 | 22344 | 22415 | 22378 | 22288 | 22233 | 22257 | 22140 |
| Ženy | 11652 | 11637 | 11653 | 11621 | 11571 | 11530 | 11574 | 11546 |
| Narození | 213 | 212 | 212 | 211 | 215 | 191 | 195 | 238 |
| Zemřelí | 249 | 247 | 262 | 246 | 240 | 249 | 263 | 299 |
| Přistěhovalí | 409 | 408 | 548 | 569 | 485 | 475 | 508 | 448 |
| Vystěhovalí | 430 | 396 | 427 | 571 | 550 | 472 | 416 | 504 |
| Děti | 3148 | 3201 | 3238 | 3219 | 3168 | 3169 | 3197 | 3191 |
| Produktivní věk | 14848 | 14672 | 14620 | 14435 | 14236 | 14035 | 13951 | 13775 |
| Senioři | 4371 | 4471 | 4557 | 4724 | 4884 | 5029 | 5109 | 5174 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rozloha celkem [ha] | 8105.4 | 8084.8 | 8085.2 | 8085.2 | 8085.1 | 8085.1 | 8085.1 | 8085.1 |
| Orná půda | 3237.0 | 3213.9 | 3152.2 | 3120.1 | 3117.8 | 3083.0 | 3079.7 | 3076.7 |
| Chmelnice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Sady | 28.7 | 27.9 | 29.1 | 27.2 | 27.2 | 27.2 | 27.1 | 26.8 |
| Zahrady | 282.0 | 281.4 | 282.7 | 282.9 | 283.3 | 282.2 | 282.3 | 282.8 |
| Travní porosty | 1193.4 | 1212.1 | 1273.5 | 1292.2 | 1292.2 | 1312.4 | 1315.0 | 1318.0 |
| Zemědělská půda celkem | 4741.1 | 4735.3 | 4737.5 | 4722.5 | 4720.5 | 4704.8 | 4704.2 | 4704.4 |
| Lesy | 1992.9 | 1993.3 | 1992.5 | 1993.6 | 1993.9 | 1994.6 | 1994.6 | 1994.6 |
| Vodní plochy | 104.3 | 105.3 | 105.7 | 106.0 | 106.1 | 106.5 | 106.5 | 106.5 |
| Zastavěné území | 253.1 | 240.5 | 240.9 | 241.5 | 241.3 | 241.8 | 242.0 | 243.3 |
| Ostatní | 1014.0 | 1010.5 | 1008.6 | 1021.5 | 1023.4 | 1037.3 | 1037.8 | 1036.3 |
| Nezemědělská půda celkem | 3364.3 | 3349.6 | 3347.7 | 3362.7 | 3364.6 | 3380.3 | 3380.9 | 3380.7 |
| Nazev | IČO | Adresa |
|---|---|---|
| Základní škola, Klatovy, Hálkova 133 | 600022901 | Hálkova 133 |
| Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Měcholupy 2 | 600022927 | 2 |
| Základní škola a mateřská škola Bolešiny, příspěvková organizace | 600068391 | 83 |
| Základní škola Klatovy, Plánická ul. 194 | 600068625 | Plánická 194 |
| Základní škola Klatovy, Čapkova ul.126 | 600068633 | Čapkova 126 |
| Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185 | 600068641 | Národních mučedníků 185 |
| Základní škola Klatovy, Tolstého 765 | 600068650 | Tolstého 765 |
| Základní škola a Mateřská škola Běšiny, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650013743 | 2 |
| Základní škola a mateřská škola Mochtín, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650014693 | 37 |
| Základní škola a Mateřská škola Čachrov, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650032314 | 10 |
| Základní škola a mateřská škola Dolany, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650045734 | 34 |
| Základní škola a mateřská škola Vrhaveč, příspěvková organizace | 650049179 | 72 |
| Základní škola a mateřská škola Předslav, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650049306 | 66 |
| Základní škola a mateřská škola Bezděkov, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650049624 | 38 |
| Mateřská škola Chudenice, okres Klatovy, příspěvková organizace | 650055128 | Chudenice, U Černínského zámku 270 |
| Mateřská škola Klatovy, Studentská 601 | 664000444 | Studentská 601 |