| Rok | Obec | Stuha |
|---|---|---|
| 2012 | Citov | Zelená stuha |
| 2011 | Císařov | Zelená stuha |
| 2005 | Majetín | Zlatá stuha |
| 2004 | Majetín | Modrá stuha |
| 2003 | Velký Týnec | Modrá stuha |
| 2002 | Majetín | Zelená stuha |
| 2000 | Majetín | Bílá stuha |
| 1998 | Grygov | Zlatá stuha |
+ základní data z roku 2016 (18 obcí)
| Název jednotky | výměra | počet obyvatel | ORP | okres | kraj |
|---|---|---|---|---|---|
| Blatec | 658.5 | 649 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Dub nad Moravou | 1523.0 | 1611 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Grygov | 1272.1 | 1492 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Kožušany-Tážaly | 627.0 | 859 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Majetín | 950.0 | 1176 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Velký Týnec | 2062.0 | 2864 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Věrovany | 1781.1 | 1399 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Krčmaň | 498.3 | 458 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Charváty | 888.0 | 862 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Suchonice | 345.7 | 186 | Olomouc | Olomouc | Olomoucký kraj |
| Brodek u Přerova | 890.8 | 1991 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Citov | 374.0 | 562 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Čelechovice | 213.4 | 118 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Kokory | 670.5 | 1142 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Lhotka | 190.5 | 65 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Nelešovice | 316.3 | 194 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Rokytnice | 805.8 | 1497 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| Císařov | 298.8 | 298 | Přerov | Přerov | Olomoucký kraj |
| celkem | 14365.8 | 17423 | 2 | 2 | 1 |
| Osa | Počet proj. | Celková částka | Z toho dotace |
|---|---|---|---|
| 1 | 30 | 215503456 | 67784876 |
| 3 | 25 | 218941040 | 122745844 |
| 4 | 3 | 1724081 | 688538 |
| Osa | Počet | Celkem p. | Uznatelné | Sch. podpora | Proplaceno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 7 | 257516143 | 169908710 | 152917838 | 148626131 |
| 2 | 1 | 2068979 | 2068979 | 1862080 | 1862080 |
| 3 | 16 | 54560892 | 31832464 | 28649216 | 26734671 |
| 4 | 7 | 9083781 | 8795667 | 7916099 | 7916099 |
| 6 | 13 | 16986284 | 16413991 | 14719490 | 14665222 |
| 7 | 4 | 9078574 | 8722903 | 7850613 | 2993774 |
| 2016 | 2017 | 2018 | |
|---|---|---|---|
| Počet dávek | 7772 | 8041 | 8149 |
| Stupeň 1 | 2249 | 2303 | 2313 |
| Stupeň 2 | 2084 | 2110 | 2233 |
| Stupeň 3 | 2092 | 2255 | 2256 |
| Stupeň 4 | 1347 | 1373 | 1335 |
| Do 18 let | 676 | 748 | 699 |
| Od 18ti let | 7096 | 7293 | 7438 |
| Celkem Vyplaceno KČ | 46152140 | 50881600 | 50872960 |
| RES | 2016 | 2017 | 2018 | 2008 | 2012 | 2013 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celkem | 1602 | 1835 | 1798 | 1779 | |||
| CZ-NACE-A | 117 | 115 | 117 | 104 | |||
| CZ-NACE-B | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| CZ-NACE-C | 286 | 302 | 273 | 273 | |||
| CZ-NACE-D | 3 | 10 | 14 | 20 | |||
| CZ-NACE-E | 11 | 11 | 14 | 15 | |||
| CZ-NACE-F | 268 | 328 | 323 | 323 | |||
| CZ-NACE-G | 331 | 304 | 259 | 265 | |||
| CZ-NACE-H | 86 | 84 | 80 | 75 | |||
| CZ-NACE-I | 58 | 63 | 65 | 72 | |||
| CZ-NACE-J | 18 | 33 | 29 | 28 | |||
| CZ-NACE-K | 20 | 31 | 87 | 67 | |||
| CZ-NACE-L | 20 | 22 | 24 | 21 | |||
| CZ-NACE-M | 144 | 190 | 168 | 172 | |||
| CZ-NACE-N | 20 | 27 | 21 | 24 | |||
| CZ-NACE-O | 33 | 38 | 37 | 28 | |||
| CZ-NACE-P | 26 | 29 | 30 | 29 | |||
| CZ-NACE-Q | 17 | 14 | 18 | 19 | |||
| CZ-NACE-R | 45 | 51 | 52 | 43 | |||
| CZ-NACE-S | 96 | 133 | 133 | 132 | |||
| CZ-NACE-T | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| CZ-NACE-U | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| CZ-NACE neudáno | 3 | 50 | 54 | 69 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celkem | 17260 | 17286 | 17380 | 17423 | 17522 | 17564 | 17653 | 17710 |
| Ženy | 8798 | 8793 | 8834 | 8844 | 8874 | 8885 | 8930 | 8969 |
| Narození | 183 | 191 | 177 | 188 | 195 | 173 | 174 | 180 |
| Zemřelí | 147 | 158 | 169 | 162 | 187 | 162 | 190 | 213 |
| Přistěhovalí | 407 | 405 | 480 | 445 | 496 | 439 | 476 | 472 |
| Vystěhovalí | 402 | 412 | 394 | 428 | 405 | 408 | 371 | 382 |
| Děti | 2804 | 2846 | 2914 | 2936 | 3004 | 3002 | 3058 | 3103 |
| Produktivní věk | 11733 | 11628 | 11548 | 11486 | 11478 | 11415 | 11395 | 11347 |
| Senioři | 2723 | 2812 | 2918 | 3001 | 3040 | 3147 | 3200 | 3260 |
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rozloha celkem [ha] | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 | 14365.8 |
| Orná půda | 10465.7 | 10464.6 | 10464.1 | 10461.7 | 10459.5 | 10432.6 | 10428.0 | 10421.7 |
| Chmelnice | 222.2 | 222.2 | 222.2 | 222.2 | 222.2 | 222.1 | 222.1 | 222.1 |
| Vinice | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.2 | 0.2 |
| Sady | 40.5 | 40.5 | 40.5 | 40.5 | 40.5 | 40.5 | 40.5 | 40.8 |
| Zahrady | 455.8 | 455.7 | 455.4 | 455.8 | 456.0 | 455.9 | 459.4 | 462.4 |
| Travní porosty | 218.9 | 218.9 | 218.9 | 218.0 | 217.9 | 217.7 | 217.3 | 215.4 |
| Zemědělská půda celkem | 11402.8 | 11401.7 | 11401.1 | 11398.1 | 11396.2 | 11368.7 | 11367.3 | 11362.1 |
| Lesy | 1374.9 | 1373.9 | 1373.0 | 1375.5 | 1375.5 | 1375.3 | 1375.3 | 1380.2 |
| Vodní plochy | 211.8 | 212.7 | 212.7 | 213.1 | 212.7 | 231.7 | 231.7 | 231.2 |
| Zastavěné území | 294.7 | 294.1 | 293.7 | 294.1 | 294.0 | 284.6 | 284.6 | 285.7 |
| Ostatní | 1082.0 | 1083.4 | 1085.4 | 1085.2 | 1087.5 | 1105.9 | 1107.2 | 1106.7 |
| Nezemědělská půda celkem | 2963.1 | 2964.1 | 2964.7 | 2967.8 | 2969.7 | 2997.5 | 2998.6 | 3003.8 |
| Nazev | RED IZO | Obec | Adresa |
|---|---|---|---|
| Mateřská škola Věrovany, okres Olomouc, příspěvková organizace | 600138895 | Věrovany | Rakodavy 325 |
| Mateřská škola Suchonice, okres Olomouc, příspěvková organizace | 600139719 | Suchonice | Suchonice 46 |
| Mateřská škola Velký Týnec, příspěvková organizace | 600139921 | Velký Týnec | Zámecká 422 |
| Základní škola Milady Petřkové Velký Týnec | 600140113 | Velký Týnec | Příčná 326 |
| Základní škola Věrovany, okres Olomouc, příspěvková organizace | 600140342 | Věrovany | 102 |
| Základní škola a mateřská škola Majetín, příspěvková organizace | 600140431 | Majetín | Školní 126 |
| Mateřská škola Citov, příspěvková organizace | 600145620 | Brodek u Přerova | Citov 14 |
| Mateřská škola Brodek u Přerova, okres Přerov, příspěvková organizace | 600146154 | Brodek u Přerova | Tyršova 217 |
| Základní škola a Mateřská škola Kokory | 600146464 | Kokory | 251 |
| Základní škola Brodek u Přerova, okres Přerov | 600146782 | Brodek u Přerova | Majetínská 275 |
| Základní škola a Mateřská škola Blatec, okres Olomouc, příspěvková organizace | 650022599 | Dub nad Moravou | 68 |
| Základní škola a Mateřská škola Grygov, příspěvková organizace | 650022742 | Grygov | Komenského 72 |
| Základní škola a Mateřská škola Charváty, příspěvková organizace | 650041224 | Charváty | 21 |
| Základní škola a Mateřská škola Dub nad Moravou, příspěvková organizace | 650044266 | Dub nad Moravou | Pod Školou 209 |
| Základní škola a mateřská škola Rokytnice, okres Přerov, příspěvková organizace | 650056612 | Rokytnice | 89 |
| Základní škola a Mateřská škola Kožušany-Tážaly, okres Olomouc, příspěvková organizace | 650060741 | Kožušany-Tážaly | 79 |
| Nazev | IČ | Obec | Adresa | Typ | Forma |
|---|---|---|---|---|---|
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Dub nad Moravou | 44936401 | Dub nad Moravou | Brodecká 1 | Oddíl | Pobočný spolek |
| TJ Blatec, z.s. | 49592912 | Blatec | Blatec 81 | Klub / TJ | Spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Kožušany - Tážaly | 66181666 | Kožušany-Tážaly | Tážaly 1 | Oddíl | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Nenakonice | 66181747 | Věrovany | Rakodavy 325 | Oddíl | Pobočný spolek |
| TJ Sokol Nelešovice, z.s. | 19013698 | Nelešovice | Nelešovice 80 | Klub / TJ | Spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Blatec | 65889983 | Blatec | Blatec 81 | Oddíl | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Věrovany | 65890183 | Věrovany | Věrovany 194 | Oddíl | Pobočný spolek |
| Tělocvičná jednota Sokol Brodek u Přerova | 44940319 | Brodek u Přerova | Tyršova 230 | Klub / TJ | Pobočný spolek |
| Tělovýchovná jednota Sokol Dub nad Moravou,z.s. | 45238766 | Dub nad Moravou | Brodecká 41 | Střešní organizace | Spolek |
| SK Lions Majetín,z.s. | 45238472 | Majetín | Polní 381 | Klub / TJ | Spolek |
| TJ Sokol Velký Týnec, z.s. | 48809781 | Velký Týnec | Příčná 437 | Klub / TJ | Spolek |
| Kynologický klub Přerov, z. s. | 67338674 | Rokytnice | Rokytnice 37 | Klub / TJ | Spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Čertoryje | 64991245 | Charváty | Čertoryje 210 | Oddíl | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Charváty | 64991555 | Charváty | Charváty 98 | Oddíl | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Majetín | 64991563 | Majetín | Náves 211 | Klub / TJ | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Velký Týnec | 69210721 | Velký Týnec | Bystřická 411 | Oddíl | Pobočný spolek |
| SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Grygov | 70238065 | Grygov | Šrámkova 19 | Oddíl | Pobočný spolek |
| Tělocvičná jednota Sokol Kokory | 70953490 | Kokory | Kokory 205 | Klub / TJ | Pobočný spolek |
| Tělocvičná jednota Sokol Rokytnice | 71190724 | Rokytnice | Rokytnice 295 | Klub / TJ | Pobočný spolek |
| FK Brodek u Přerova, z.s. | 19014074 | Brodek u Přerova | Tyršova 564 | Klub / TJ | Spolek |
| Spolek HATASPO | 5371635 | Dub nad Moravou | Bezejmená 140 | Klub / TJ | Spolek |
| Gymnastický klub Velký Týnec, z. s. | 4686241 | Velký Týnec | Ke Vsisku 321 | Klub / TJ | Spolek |
| TJ Kožušany, z.s. | 60800437 | Kožušany-Tážaly | Tážaly 1 | Klub / TJ | Spolek |
| Obec Rokytnice | 301914 | Rokytnice | Rokytnice 143 | default při migraci nevyplněný | Obec nebo městská část hlavníh |
| Šachový klub Agentura 64 z. s. | 62351818 | Grygov | Šrámkova 19 | Klub / TJ | Spolek |
+ základní data z roku 2016 (18 obcí)
| Název jednotky | výměra | zemědělská půda | lesy | voda | zastavěná plocha | ostatní |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blatec | 658.5 | 581.4 | 0.3 | 12.9 | 12.8 | 51.2 |
| Dub nad Moravou | 1523.0 | 1340.4 | 35.8 | 31.3 | 29.9 | 85.7 |
| Grygov | 1272.1 | 484.9 | 630.1 | 14.1 | 20.3 | 122.7 |
| Kožušany-Tážaly | 627.0 | 571.4 | 1.5 | 11.7 | 12.6 | 29.9 |
| Majetín | 950.0 | 821.3 | 9.0 | 14.1 | 14.2 | 91.4 |
| Velký Týnec | 2062.0 | 1560.4 | 262.7 | 14.9 | 44.3 | 179.7 |
| Brodek u Přerova | 890.8 | 723.9 | 0.0 | 11.4 | 39.1 | 116.4 |
| Citov | 374.0 | 240.3 | 94.9 | 9.5 | 7.9 | 21.3 |
| Čelechovice | 213.4 | 197.1 | 1.2 | 0.7 | 2.5 | 11.9 |
| Kokory | 670.5 | 534.2 | 53.1 | 10.4 | 18.7 | 54.1 |
| Lhotka | 190.5 | 127.2 | 44.7 | 2.2 | 2.1 | 14.3 |
| Nelešovice | 316.3 | 295.4 | 0.0 | 1.4 | 4.5 | 15.0 |
| Rokytnice | 805.8 | 668.3 | 41.2 | 10.8 | 21.5 | 64.0 |
| Věrovany | 1781.1 | 1454.3 | 153.0 | 43.3 | 27.6 | 103.0 |
| Krčmaň | 498.3 | 432.5 | 13.2 | 3.4 | 8.8 | 40.3 |
| Charváty | 888.0 | 800.9 | 6.6 | 16.4 | 15.0 | 49.1 |
| Císařov | 298.8 | 268.5 | 0.9 | 3.4 | 7.5 | 18.6 |
| Suchonice | 345.7 | 295.7 | 27.3 | 1.2 | 4.8 | 16.6 |
| celkem | 28731.6 | 0 | 1375.5 | 213.1 | 294.1 | 1085.2 |
+celkem : 13 pozemkových úprav
| číslo | název | katastr | obec |
|---|---|---|---|
| 2000 | KPÚ Grygov | Grygov | Grygov |
| 3147 | JPÚ Kožušany - Dálniční obchvat Olomouc | Kožušany | Kožušany-Tážaly |
| 576 | KPÚ Majetín | Majetín | Majetín |
| 3150 | JPÚ Velký Týnec II.etapa - Dálniční obchvat | Velký Týnec | Velký Týnec |
| 2070 | JPÚ Velký Týnec I.etapa | Velký Týnec | Velký Týnec |
| 4925 | Věrovany | Věrovany | Věrovany |
| 4916 | Krčmaň | Krčmaň | Krčmaň |
| 922 | KPÚ Brodek u Přerova | Brodek u Přerova | Brodek u Přerova |
| 7101 | KPÚ Luková u Přerova | Luková u Přerova | Brodek u Přerova |
| 7100 | KPÚ Kokory | Kokory | Kokory |
| 2436 | KPÚ v k.ú. Lhotka u Přerova - území s nedokončeným scelovacím řízením | Lhotka u Přerova | Lhotka |
| 1500 | JPÚ v k.ú. Rokytnice u Přerova na dokončení scelovacího řízení | Rokytnice u Přerova | Rokytnice |
| 7099 | KPÚ Rokytnice u Přerova | Rokytnice u Přerova | Rokytnice |
+ základní sídelní jednotky
| Název jednotky | výměra | počet obyvatel 1991 | počet obyvatel 2001 | počet obyvatel 2011 |
|---|---|---|---|---|
| Blatec (2) | 658.476 | 569 | 569 | 597 |
| Blatec | 444.883 | 569 | 569 | 552 |
| Kocanda | 213.593 | 0 | 0 | 45 |
| Brodek u Přerova (2) | 890.877 | 1954 | 1915 | 2019 |
| Brodek u Přerova | 704.709 | 1775 | 1709 | 1810 |
| Luková | 186.168 | 179 | 206 | 209 |
| Čelechovice (1) | 213.411 | 99 | 95 | 118 |
| Čelechovice | 213.411 | 99 | 95 | 118 |
| Charváty (3) | 888.039 | 685 | 734 | 840 |
| Čertoryje | 215.649 | 159 | 169 | 182 |
| Charváty | 433.786 | 276 | 311 | 365 |
| Drahlov | 238.604 | 250 | 254 | 293 |
| Císařov (1) | 298.83 | 277 | 295 | 301 |
| Císařov | 298.83 | 277 | 295 | 301 |
| Citov (1) | 373.968 | 463 | 503 | 519 |
| Citov | 373.968 | 463 | 503 | 519 |
| Dub nad Moravou (3) | 1523.19 | 1318 | 1418 | 1515 |
| Bolelouc | 709.196 | 432 | 416 | 430 |
| Dub nad Moravou | 575.648 | 739 | 840 | 890 |
| Tučapy | 238.346 | 147 | 162 | 195 |
| Grygov (1) | 1272.14 | 1447 | 1387 | 1408 |
| Grygov | 1272.14 | 1447 | 1387 | 1408 |
| Kokory (1) | 670.978 | 1110 | 1106 | 1133 |
| Kokory | 670.978 | 1110 | 1106 | 1133 |
| Kožušany-Tážaly (2) | 627.028 | 773 | 803 | 822 |
| Kožušany | 449.158 | 470 | 501 | 523 |
| Tážaly | 177.87 | 303 | 302 | 299 |
| Krčmaň (1) | 498.255 | 488 | 453 | 448 |
| Krčmaň | 498.255 | 488 | 453 | 448 |
| Lhotka (1) | 190.458 | 34 | 40 | 62 |
| Lhotka | 190.458 | 34 | 40 | 62 |
| Majetín (1) | 949.989 | 962 | 1042 | 1100 |
| Majetín | 949.989 | 962 | 1042 | 1100 |
| Nelešovice (1) | 316.335 | 191 | 205 | 201 |
| Nelešovice | 316.335 | 191 | 205 | 201 |
| Rokytnice (1) | 806.117 | 1390 | 1422 | 1431 |
| Rokytnice | 806.117 | 1390 | 1422 | 1431 |
| Suchonice (1) | 345.72 | 159 | 151 | 166 |
| Suchonice | 345.72 | 159 | 151 | 166 |
| Velký Týnec (3) | 2061.969 | 2063 | 2122 | 2560 |
| Čechovice | 327.431 | 274 | 288 | 335 |
| Velký Týnec | 1347.1 | 1583 | 1621 | 1975 |
| Vsisko | 387.438 | 206 | 213 | 250 |
| Věrovany (3) | 1781.137 | 1303 | 1300 | 1346 |
| Nenakonice | 434.818 | 349 | 348 | 345 |
| Rakodavy | 352.457 | 398 | 406 | 439 |
| Věrovany | 993.862 | 556 | 546 | 562 |
Výzvy a přijaté žádosti v rámci projektu LEADER - PRV 2007-2013
Registrovaných žádostí o dotaci : 0
| Název projektu | reg. č. | Žadatel | Dotace | Stav |
|---|